Home Dobré vedieť Údržba - sklo, tesnenie, plastový profil
Údržba - sklo, tesnenie, plastový profil

Čistenie sklaČISTENIE A UMÝVANIE SKIEL
Všeobecne u výrobkov bez ochrannej vrstvy alebo u výrobkov, kde ochranná vrstva je na vnútornej strane izolačného dvojskla alebo vrstveného skla (Stopray, Thermoplus) nepredstavuje čistenie žiadny zvláštny problém. Na čistenie sa používa dostatočné množstvo čistej vody so silne zriedeným saponátom bežným pre domácnosti.

 

    


Nie je dovolené používať na čistenie:

 

  • kyslé výrobky
  • vysoko abrazívne výrobky (brusný papier, leštidlo, malta, ...)


Poznámky:
a) Čo najskôr odstráňte všetky nálepky. Pokiaľ sa pri tom vyskytne problém je povolené použiť rozpúšťadla (toluén, acetón, ...) Je možné použiť i žiletku, za predpokladu, že vyviniete iba ľahký tlak a ostrie je nové.
b) Keď je sklo nainštalované, je nutné dávať pozor, aby nedošlo k neopraviteľnému poškodeniu spôsobenému ďalšími stavebnými prácami, ktoré sa vykonávajú v okolí (odlietavaniu iskier pri zváraní, rezaní, čistení kovových materiálov, atď.).

Verzia pre tlač

 

 

Údržba tesnenia

Všetky tesnenie okien a dverí sú vymeniteľné a pre ich správnu funkčnosť počas letného a zimného obdobia je potrebné ich aspoň 2-krát do roka ošetrovať.

 

Pokyny pre správne ošetrenie tesnenia

 

  • Očistiť tesnenie vodou so saponátom minimálne 2-krát ročne
  • Premazať tesnenia počas letného a zimného obdobia silikónovým olejom, prípadne vazelinou na to určenou/na báze silikónu/

 

Údržba plastových profilov

Plastové profily je potrebné očistiť dostatočným množstvom vody s bežnými čistiacími prostriedkami s nízskou agresivitou, prípadne čistiacim mliekom, dodávané výrobcom ktoré čistí a leští povrch plastov.